Allgemeine Geschäftsbedingungen

1. OBJEDNÁVKA TOVARU

Objednávku tovaru do sumy tisíc EUR bez DPH akceptujeme iba prostredníctvom nášho eShopu. Prijatie objednávky potvrdzujeme zaslaním emailu – potvrdenie prijatia objednávky. Toto prijatie je potrebné prečítať pretože obsahuje všetky potrebné údaje ako dodací termín, cenu a kontaktné údaje zákazníka. V prípade, že je objednávka nesprávne vyplnená vyhradzujeme si ju zrušiť. O zrušení objednávky informujeme emailom. V potvrdení je uvedená cena tovaru, množstvo, predpokladaná dodacia lehota, stav skladu a ďalšie dôležité informácie. V niektorých prípadoch požadujeme potvrdenie od zákazníka, že akceptuje naše dodacie podmienky (min. objednávacie množstvo, dlhá dodacia lehota atď.). V takom prípade, uvádzame červenou farbou v objednávke výzvu o záväzné akceptovanie cenových a dodacích podmienok. Objednávky prijaté do 11:00 budú spracované prednostne.

2. CENA

Cenu tovaru je uvedená v eShope, a je uvádzaná aj na faktúre, v cenovej ponuke(v prípade väčšieho množstva) a pri potvrdení objednávky emailom. Cenu po úhrade (spätne) nie je možné meniť. Cenu nie je možné meniť, s výnimkou aktuálnych akcií a množstevných zliav. Cena je fixná, ale vzťahujú sa na ňu zľavy na základe celkovej sumy objednávky. Ceny sú na potvrdeniach uvedené s DPH aj bez DPH.

3. TERMÍN DODANIA

Predpokladaný termín dodania tovaru je uvedený v eShope, v cenovej ponuke, alebo v potvrdení objednávky. Uvedený dodací termín považujeme za referenčný, môže sa zmeniť na základe nových skutočností. Vo väčšine prípadov dodaciu lehotu nemôžeme výraznejšie ovplyvniť. Presnejší dodací termín je uvedený v potvrdení objednávky. Môže sa ale stať, že sa tovar vypredá a musí sa nanovo zadať do výroby. V takom prípade Vás informujeme o novom dodacom termíne.

4. PLATOBNÉ PODMIENKY

Tovar je, až do uhradenia faktúry majetkom spoločnosti Tree Lab s.r.o. Tovar posielame až po úhrade celej sumy. Úhrada do sumy 1000 EUR je možná výhradne prostredníctvom platobnej brány – platobnou kartou. Tovar na dobierku neposielame. Tovar posielame až po pripísaní celej sumy na náš bankový účet. Faktúry zasielame výhradne v elektronickej podobe, šetríme tak životné prostredie. Faktúra je generovaná automaticky v prípade odoslania tovaru. V prípade, že bude tovar odoslaný viac ako 14 dní od úhrady zasielame daňový doklad – potvrdenie o prijatí platby.

5. PREPRAVA TOVARU

Vyrobený tovar zasielame kuriérskou spoločnosťou alebo poštou s doručením obyčajne do 48 hod pre SR a do 72 hod pre ČR. Pri objednávke nad 100 EUR je poštovné zadarmo. Účtované poštovné náklady si vyhradzujeme zmeniť podľa aktuálnej situácie a cien dopravy. Dodaciu lehotu pre tovar, ktorý nie je vyrobený potvrdzujeme emailom v potvrdení objednávky. V prípade, že je pre Vás dodací termín pridlhý, je možné zrušiť objednávku. Zrušenie objednávky z dôvodu dlhého dodacieho termínu je možné urobiť iba formou emailu, v ktorom sú uvedené všetku potrebné údaje pre vrátenie platby, najmä číslo objednávky, suma, číslo účtu a celé meno majiteľa účtu. Osobný odber tovaru aktuálne nie je možný.

6. BALENIE TOVARU

Tovar je zabalený tak, aby sme predišli jeho poškodeniu pri preprave. V prípade doručenia poškodeného tovaru alebo balíka je nutné bezodkladné zaslanie reklamácie spolu s fotografiou danému prepravcovi a nám na emailovú adresu reklamacie@treelab.sk. Balenie je označené nálepkou prepravcu a po rozbalení je originálne balenie označené naším logom a prelepené neporušenou originálnou nálepkou s logom našej spoločnosti tak, aby ho nebolo možné otvoriť bez porušenia tejto nálepky. V prípade porušenia tejto nálepky, bol tovar rozbalený. V takom prípade, je nutné skontrolovať obsah balenia a informovať nás taktiež na emailovej adrese reklamacie@treelab.sk.

7. REKLAMÁCIA TOVARU

Zákazník má možnosť reklamovať neúplne množstvo, poruchy alebo kvalitu dodaného tovaru. Spoločnosť Tree Lab s.r.o akceptuje reklamáciu poškodeného balenia alebo neúplnosť tovaru do piatich (5) pracovných dní od dodania zásielky zákazníkovi. Reklamácie na poškodené alebo rozbalené balenie alebo neúplný obsah neakceptujeme po uplynutí piatich (5) pracovných dní od doručenia. Pri reklamácií je nutné doložiť fotografie reklamovanej položky. V prípade uznania reklamácie reklamačným oddelením, je nutné reklamovaný tovar v prípade poškodenia alebo poruchy zaslať na odstránenie poruchy na nami uvedenú adresu. Reklamácia tovaru pri požiadavke výmeny tovaru je možná iba po doručení reklamovaného tovaru našej spoločnosti. Reklamácie sa snažíme riešiť promptne, ale zákonná lehota na posúdenie reklamácie je tridsať (30) dní od doručenia reklamácie spolu s reklamovaným tovarom. Tovar musí byť zaslaný v stave v akom bol dodaný s prihliadnutím na bežné opotrebenie a zabalený v originálnom balení. V prípade poruchy v rámci zákonnej lehoty trvania záruky nie je nutné tovar zabaliť do originál balenia, ale musí byť dodaný tak, aby sa pri preprave nepoškodil. Také poškodenie by bolo dôvodom na neuznanie reklamácie, z dôvodu nemožnosti zistiť, kedy poškodenie vzniklo (napríklad navlhnutie alebo deformácia komponentov). Pri reklamácii tovaru je nutné preukázať, že bol kúpený u nás doložením fotografie dokladu o kúpe alebo faktúry. V prípade uznania reklamácie bude suma poslaná na Váš účet v lehote sedem pracovných dní od uznania.

8. VRÁTENIE TOVARU PRI NESPRÁVNOM OBJEDNANÍ

Tovar nie je možné vrátiť z dôvodu rozmyslenia si objednávky alebo chybného objednania. V prípade zrušenia objednávku tovaru, ktorý bol zadaný do výroby na naplnenie danej objednávky bude tovar doručený a fakturovaný. V prípade, že spoločnosť Tree Lab s.r.o. povolí výnimku, je možné objednávku zrušiť a uhradené sumu vrátiť. V takom prípade je nutné poslať formou emailom všetky potrebné údaje pre vrátenie platby, najmä číslo objednávky, suma, číslo účtu a celé meno majiteľa účtu. V prípade reklamácie z dôvodov uvedenými v tomto odseku hradí náklady s dopravou zákazník. Pri reklamácii tovaru je nutné preukázať, že bol kúpený u nás doložením fotografie dokladu o kúpe alebo faktúry.

9. Iné podmienky

Všetky náležitosti neuvedené v týchto Všeobecných obchodných podmienkach sa riadia právnymi predpismi Slovenskej republiky.

 

Ing. Adam Petráš
konateľ spoločnosti

Tree Lab s.r.o.